BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Aktualitet

Dosja e SPAK dhe fati i Martinajt/ “Shkundje të politikës”, gazetari i njohur 'zbërthen' detajet: Ja çfarë do të sjellë “Metamorfoza 3”

Dosja e SPAK dhe fati i Martinajt/ “Shkundje të

Gjatë operacionit dy ditor të policisë, RENEA-s dhe Forcave Shqiponja u vunë në pranga 8 anëtarë të bandave të njohura kriminale, ndërsa për 6 të përfshirë dhe që ndodhen në burg, u ekzekutuan vendimet e Gjykatës duke u njohur me akuzat, përkatëse në qeli.

Ky operacion i SPAK goditi bandat kriminale në vend. Gazetari Ervin Leka në një emision televiziv theksoi se dosja metamorfoza 3 do të sjellë një “shkundje të politikë”, pasi nga hetimet pritet të dalin edhe emra politikanësh të përfshirë.

“SPAK arriti të bëjë të penduar një personazh si Nuredim Dumani. Kjo dosje mund edhe të jetë hedhur si karrem për të kapur bosët e krimit, por sa i përket vrasjeve që janë bërë nga kundërshtarë të Martinaj ose jo. Vis Martinaj kishte një skuadër vrasësish pas vetes dhe këto kanë dalë edhe në këtë dosje. Mesa duket janë këto personazhe që nuk po kapen që po arrijnë këto vrasje, por edhe nuk po kapen”, tha ai.

Gjithashtu gazetari Leka gjatë kësaj interviste, tha se dosja “Metamorfoza 3”, pritet të nxjerrë emra politikanësh dhe se sipas tij do të ketë një “shkundje” të politikës.

“Dosja “metamorfoza 3”,është një dosje ku do të verifikohen lidhjet, edhe përfshirja në këtë dosje nëse do të dalin apo jo emra politikanësh them se do të ketë një shkundje të politikës.