BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Aktualitet

“Në plazh bënte ‘mu’, shumë e bukur”/ Mirush Kabashi zbulon pianisten e 'Koncert në vitin 36' dhe tregon të pathënat

“Në plazh bënte ‘mu’, shumë e bukur”/

Mirush Kabashi ka zbuluar në studion e Euronews disa nga të pathënat e filimit “Koncert në vitin 36”. Aktori i njohur tha se pianistja e cila i binte pianos dhe që fshihej pas aktores Margarita Xhepa ishte Bebi Kristidhi.

Kabashi e cilësoi Kristidhin si një nga pianistet më të mira shqiptare dhe si një grua shumë të bukur që binte në sy.

“Një nga vështirësitë ishte që Margarita luante pianisten Lola Gjokën, atëherë kishte ardhur enkas Bebi Kristidhi, një nga pianistet më të mira që ka parë Shqipëria, plus dhe një femër shumë e bukur.Edhe në plazh bënte mu do të kthenin të gjithë kokën nga Bebi Kristidhi.

Si do realizohej kjo skenë, kur kamera duhet të kapte dhe duart e pianistes, Margaritës.

Margarita rrinte me duart nga mbrapa ndërsa Bebi Kristidhi nga mbrapa zgjaste duart dhe bënte sikur i binte një pozicion shumë i vështirë. Kur ishin kështu ngjitur ato bënin dhe batuta me njëra tjetrën”, tha Kabashi.