BREAKING NEWS

A fight breaks out within the anti-American gang, Berisha "fires" Bardhi as the head of the group and calls him a mere deputy, the former General Secretary of the DP ignores the Re-establishment Assembly

A fight breaks out within the anti-American gang, Berisha "fires"
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela announces shocking news from SPAK about Sali Berisha: Here is what is hidden behind the chaos caused by the former prime minister in the Assembly

Spartak Ngjela announces shocking news from SPAK about Sali Berisha: Here is
x
BREAKING NEWS

Here is the tape where Sali Berisha was recorded, who brought about all the murders in Tropoja, how SPAK will finally "bury" the former prime minister with the investigations in the "Haklaje" file, Romeo Kara reveals the hard details

Here is the tape where Sali Berisha was recorded, who brought about all the
x
BREAKING NEWS

Meloni opens a factory in Serbia and brings Africans to Albania, the Italian Prime Minister mocks Edi Rama and caresses President Vucic

Meloni opens a factory in Serbia and brings Africans to Albania, the Italian
x
BREAKING NEWS

SPAK in the "courtyard" of Rama, this is how the prosecutors are investigating the complete file of "McGonigal" in cooperation with the FBI, from letters and information with American intelligence, to the interrogation in complete secrecy in New York

SPAK in the "courtyard" of Rama, this is how the prosecutors are
x
BREAKING NEWS

Here are the two powerful women in the SP who can take the reins of the government after the departure of Edi Rama, what is expected to happen on December 8, the socialists in anxiety

Here are the two powerful women in the SP who can take the reins of the
x
BREAKING NEWS

SPAK before the trial by fire", Sali Berisha ignores justice and continues not to implement the court's decision, the third rejection of BKH agents is expected

SPAK before the trial by fire", Sali Berisha ignores justice and continues
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta is soon arrested, the prosecutors have closed the "CEZ-DIA" file, here's what's happening inside SPAK, Romeo Kara reveals the sensational behind-the-scenes

Ilir Meta is soon arrested, the prosecutors have closed the "CEZ-DIA"
x

Gossip

He was judged for being overweight, the former resident of 'BBV' turns bad to his followers: It's sad how much you make fun of someone who...

He was judged for being overweight, the former resident of 'BBV' turns

Ronaldo Sharka will be one of the contestants of "Dancing with the Stars", which is expected to start on October 6.

All the competitors are working hard in rehearsals, giving their best in a field that is completely new to them.

Ronaldo had a virtual conversation last evening with his followers, who were asked to ask him questions about the magic show, "DWST".

The well-known journalist seems not to have received well the fact that a good part of the public has commented on his weight, stating that it is very sad.

He was judged for being overweight, the former resident of 'BBV' turns

" How are you going to dance with all that weight ", writes someone in "Ask".

"Since the announcement that I will be a contestant on "DWTS", most of the comments are related to weight. It's sad how much shit you get out of someone with a bigger than normal belly."

" I can't be weak because you want me to be what I want to be. Then there is a why everything happens. When I have the perfect body, those who follow me will believe that they can make a perfect body. Even if I won't do it, I'm happy even in peace. Accept yourself as you are ," concludes Sharka in his response to the fans.

He was judged for being overweight, the former resident of 'BBV' turns

Dhe në fakt kjo nuk është hera e parë që Ronaldo kritikohet për peshën e tij, temë të cilën moderatori është përpjekur të mos i kushtojë kaq shumë vëmendje. Ai madje ditën e djeshme publikoi një video gjatë provave të “Dancing” teksa ka nxjerrë në pah barkun e tij, duke kërcyer.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ronaldo Sharka (@ronaldo.sharka)

Sa i përket konkurrentëve të “DWTS”, disa nga emrat që do të marrin pjesë janë politikani Saimir Korreshi, këngëtarja dhe moderatorja Enxhi Nasufi, bukuroshja Atalanta Kërçyku, fituese e shumë çmimeve të bukurisë. Sipërmarrësja dhe blogerja e njohur Sara Karaj, Armaldo Kllogjeri, i njohur për zërin e tij dhe talentin në muzikë, regjisorja Arnita Beqiraj, bukuroshja nga Kosova Juliana Nura.Këngëtarja e njohur Fifi, moderatori Eni Shehu, aktivistja dhe ish-konkurrentja e “Për’Puthen” Ina Kollçkaku, aktori Roerd Toçe dhe këngëtari Sardi Strugaj janë konfirmuar gjithashtu si konkurrentë të këtij spektakli madhështor që pritet të fillojë së shpejti. Moderatori Ronaldo Sharko gjithashtu ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij. Aktorët e humorit, Elvis Pupa dhe Irgen Çela, vijnë gjithashtu në “Dancing with the Stars”.

As for the Jury, it is Olta Gixhari, Valbona Selimllari, Lori Bala and Ilir Shaqiri.