BREAKING NEWS

Edi Rama's letter to Blinken, like Mehmet Shehu's letter to Enver Hoxha before he committed suicide

Edi Rama's letter to Blinken, like Mehmet Shehu's letter to Enver
x
BREAKING NEWS

Today the fate of Sali Berisha is sealed for the 4 murders on the boulevard, this is who the jury is that has introduced "terror" to the orchestrators of the "January 21" massacre, and as a second accusation, it can lead the head of "Foltore" to prison

Today the fate of Sali Berisha is sealed for the 4 murders on the boulevard,
x
BREAKING NEWS

The four messages of Blinken that "shrunk" Edi Rama, the Prime Minister's letter to the secretary of DASH who will not stick their noses in the arrests of SPAK, here are the behind the scenes behind the pressures on justice

The four messages of Blinken that "shrunk" Edi Rama, the Prime
x
BREAKING NEWS

This is how much pensions will increase in April, 717,000 elderly people will benefit, details of the fund are revealed, how the rule for indexation is expected to change and the big change that the majority is preparing

This is how much pensions will increase in April, 717,000 elderly people will
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Here is the list of Albanian UDB and KGB agents who took Bashkim Gazidede with him, why Ilir Meta and Kryemadhi abandoned the February 20 protest and the reason why SPAK is not putting Sali Berisha behind bars

Spartak Ngjela: Here is the list of Albanian UDB and KGB agents who took Bashkim
x
BREAKING NEWS

Here is the "bombshell" that Beqaj broke in SPAK about Ogerta Manastirliu, the "dark spot" for which the former minister is being investigated is revealed, the journalist reveals the behind-the-scenes, within a month the sterilization file goes to court

Here is the "bombshell" that Beqaj broke in SPAK about Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK new scheme to fight corruption at high levels, this is the strategy that BKH agents will follow to investigate officials after Rama's order to "block" the doors of offices and institutions

SPAK new scheme to fight corruption at high levels, this is the strategy that
x
BREAKING NEWS

March 16 radical reform of Edi Rama in SP, changes of district leaders and strong movements in the government after Manastirliu's call to SPAK, Gonxhe "rising star" in the Socialist Party

March 16 radical reform of Edi Rama in SP, changes of district leaders and
x

Lifestyle

Which of the signs will have a surprise? Discover the horoscope for the date 02.12.2023

Which of the signs will have a surprise? Discover the horoscope for the date

ARIES

During this day you will be very combative and you will know how to solve any kind of problem that will come before you. Couple projects will be highly favored. Express your opinions and then decide on what interests you both. Be a little warmer with what you have on your side. You singles will receive a very special proposal, however, think carefully before responding. At work, you will have all the competencies to reach the top, you will only need a little more effort and patience. Finances will be in very good condition. You can also spend more without fear.

Taurus

Today will be the day of big changes, especially if you have been thinking about big projects. You lovers will not like obligations and the usual at all. You will always want to try new things that bring you more emotions. Be careful not to try to look at someone else because when you lose your partner you will be very sorry. Jupiter will be the planet that will help you singles and bring luck. According to the Vip Horoscope, instead of dealing with the professional future, it is better to take care of the present so that it is even better. Cooperation and wisdom will help you immensely. Thanks to some unexpected expenses that you will make, the finances may weaken.

Gemini

Something will not completely satisfy you during this day and you may feel somewhat worried. If you are in a relationship, you will get along well with what you have on your side. You will be tolerant with each other and show him how much you love him. You singles can start secret adventures. Actually for now it's better that way. Later, see and act. At work, you will definitely need to change your schedule to fit what will be asked of you. Being employed is someone else commanding you on what to do. Today is a very suitable day to start implementing some projects that will increase income. People of the sign of the virgin will help him.

THE CRAB

You will spend very warm moments during this day. Listen to your heart and do what will create peace of mind. The calm stellar environment will make you who are in a relationship to have a stable life. As for sensitive matters, you will find it difficult to talk so it is better to leave it for later. For you singles, the day will be suitable for seduction. You will meet someone, but you need to get to know them well before you decide if they are right for you or not. At work you will be given a new task that will best show how capable you are. Try to be as determined as possible. Saturn will help you to manage the budget more prudently. Care should be taken only with expenses.

LION

Gjatë kësaj dite do jeni shumë më kreativë dhe do keni ide origjinale për gjithçka. Frika dhe meraku që keni pasur do dalin ndryshe. Ju të dashuruarve do iu jepet mundësia të provoni dashurinë dhe ndjenjat që keni ndaj partnerit. Edhe ai do përkujdeset për ju gjithë kohës për ju dhe do ju bëjë të ndiheni shpesh si nëpër ëndrra. Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni shumë të matur dhe të mos fillojnë aventura që do iu sjellin veçse pakënaqësi. Në punë, nëse nuk i keni gjërat mirë më mirë ikni përfundimisht dhe filloni të mendoni për diçka tuajën. Mjafton të keni vullnetin dhe dëshirën e mirë. Gjatë kësaj dite keni për të pasur vështirësi të mëdha financiare për shkak të disa huave që kishit marrë më parë.

VIRGJËRESHA

Herë pas here mund t'iu pushtojë edhe optimizmi gjatë kësaj dite megjithatë sërish nuk do dorëzoheni përfundimisht.  Nëse jeni në një lidhje duhet të përfitoni sa më shumë nga kjo ditë plot të mira. Ka mundësi që me në fund të rivendosni bashkëpunimin me njëri-tjetrin. Ju beqarët do jeni mjaft të ndjeshëm nga klima erotike. Do keni një dëshirë të zjarrtë për të përjetuar eksperienca të reja sidomos me persona që nuk i njihnit më parë. Në punë do e keni të vështirë të organizoheni dhe jo çdo projekt do ju ecë sipas planeve të bëra. Nëse nuk merrni masa sa më parë situata mund t'ua rrëmbejnë postin që keni. Kujdesuni më tepër për ekuilibrin financiar sepse klima yjore nuk do jetë aspak e përshtatshme.

PESHORJA

Sado të ndikojë pozitivisht Hëna dhe Neptuni gjërat sot nuk do ju ecin shumë mirë. Shpesh do mërziteni e do ndiheni keq. Nëse jeni në një lidhje do e ndieni veten paksa bosh dhe morali do jetë i ulur. Flisni me ndonjë mik sepse ai mund t’ua ndryshojë gjendjen shpirtërore. Nëse jeni beqarë ka shumë mundësi të goditeni nga shigjetat e Kupidit. Takimet do jenë interesante dhe mjaft eksituese. Sipas Horoskopit Vip, në punë do jeni më të vendosur dhe rezultatet që do arrini atje ku keni ëndërruar përherë. Të gjitha përpjekjet që keni bërë për të stabilizuar financat do japin rezultatet e veta. Situata do jetë e qëndrueshme.

AKREPI

Gjatë kësaj dite do jeni në kërkim të emocioneve të forta dhe shpesh do ja lini gjërat edhe fatit. Nëse keni një lidhje, partneri juaj do e kuptojë se mund të mbështetet fort tek ju. Megjithatë ai do ketë një defekt të vogël: iu beson shumë atyre që të tjerët i thonë. Flisni me të dhe shpjegojini se më tepër se ju nuk ia do askush të mirën. Ju beqarët kishit ëndërruar dashurinë e madhe? Yjet do ua përshpejtojnë takimin e rëndësishëm dhe jeta do ju marrë tjetër kuptim. Në punë askush nuk do ju ndalojë aktivitetin që keni nisur edhe pse në disa momente stresi do jetë i madh. Ekuilibri financiar do jetë i qëndrueshëm, por kujdes me shpenzimet.

SHIGJETARI

Për fat të keq dinamizmi që ju karakterizon vazhdimisht do mungojë sot dhe mund të përballeni edhe me sfida të vështira. Nëse jeni në një lidhje dhe jeta juaj në çift është që tashmë e brishtë, dita e sotme rrezikon të jetë një provë e vështire. Nëse nga ana tjetër lidhja juaj është e fortë, gjithçka do shkojë për mrekulli. Nën influencën e Venusit, ju beqarët do filloni një romancë, e cila do iu sjellë mjaft kënaqësi. Në punë do keni shumë aspirata për të arritur lart e më lart, por nuk do ja dilni dot mbanë. Miqtë do ju stimulojnë dhe do ju mbështesin, por nuk pritet asgjë e jashtëzakonshme. Ka ardhur koha që të përballeni me problemet serioze në sektorin financiar. Do iu duhet edhe të merrni vendime të vështira.

BRICJAPI

Urani do jetë planeti më i favorshëm për jetën tuaj gjatë kësaj dite. Do keni aftësi të mira organizative dhe nuk do ju mungojnë asnjë moment idetë. Në përgjithësi, jeta juaj në çift do jetë e qëndrueshme. Asnjë planet nuk do të influencojë në marrëdhënien me partnerin. Plutoni do jetë i favorshëm për ju beqarët. Ai premton një dashuri të bukur dashurie e cila ka shumë mundësi të rezistojë në kohë. Në punë do jeni kreativë dhe shumë seriozë prandaj shefat do iu japin detyra të rëndësishme ku besimi është jetësor. Në sektorin financiar i njëjti planet do iu japë ide të këqija. Mundohuni të kufizoni sa më shumë shpenzimet që të gjeni ekuilibrin.

UJORI

Plutoni do jetë planeti që do sjellë ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Ndryshe nga sa keni bërë zakonisht sot do jeni të gatshëm edhe të përballeni me këdo që do ju zërë rrugën. Edhe pse puna zë zakonisht një pjese të mirë të kohës suaj, ju të dashuruarit do keni dëshirë të mos mendoni për asgjë tjetër veç rrahjes së zemrës suaj dhe të partnerit. Do kaloni momente shumë të lumtura me atë që doni. Ju beqarët nuk do keni takime, por dita do jetë e këndshme për t’u jetuar. Në punë nuk do jeni të bindur nëse doni ta ruani ende postin që keni dhe mund të kaloni një periudhë tranzicioni. Dielli do të favorizoje financat dhe do ruajë ekuilibrin e tyre. Shpenzoni, por gjithmonë reflektoni më parë.

PESHQIT

Venusi do jetë në anën tuaj dhe bëjë që të përballoni me sukses çdo lloj sfide që do iu dalë para. Nëse keni një lidhje dhe i keni bërë ballë turbullirave të shumta, marrëdhënia juaj do jetë edhe më e fortë sot. Marsi do të zgjojë edhe sensualitetin e beqarëve. Gjithsesi  bëni kujdes sepse mund të filloni një histori të bukur, por mundet edhe të kaloni thjesht një aventurë një ditore. Në punë do tregoheni më të gatshëm për të provuar gjëra të reja dhe  për të bashkëpunuar më shumë me kolegët. Problemet do mund t'i zgjidhni me diplomaci. Falë Diellit financat do jenë më të mira sesa kanë qenë ndonjëherë. Ruajeni këtë situatë sa më gjatë