BREAKING NEWS

30 minutes before the parliamentary session, Berisha moves the next stone

30 minutes before the parliamentary session, Berisha moves the next stone
x
BREAKING NEWS

The former chief prosecutor raises the alarm: We have more bar houses than schools

The former chief prosecutor raises the alarm: We have more bar houses than
x
BREAKING NEWS

"It is plasticized, greased and carbon paper is placed...", Karamuço reveals the new methods that traffickers are using

"It is plasticized, greased and carbon paper is placed...",
x
BREAKING NEWS

What did Ambassador Yuri Kim-Damian ask Gjiknuri at the table? Kreshnik Spahiu reveals the behind-the-scenes

What did Ambassador Yuri Kim-Damian ask Gjiknuri at the table? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"The secret plan to arrest Dako", the former head of the police shows the scheme

"The secret plan to arrest Dako", the former head of the police shows
x
BREAKING NEWS

Is Rama taking his "friends" to prison? Kreshnik Spahiu breaks the strong statement and discloses the behind-the-scenes: The confrontation with the Americans in the hotel

Is Rama taking his "friends" to prison? Kreshnik Spahiu breaks the
x
BREAKING NEWS

Arrest warrant for Putin, the International Criminal Court reacts

Arrest warrant for Putin, the International Criminal Court reacts
x
BREAKING NEWS

Under surveillance for 3 years by the police and SPAK, Klodiana Lala discloses details from the file, how the connection between the mayor of Bulqiza and the businessman who awarded the tender was discovered

Under surveillance for 3 years by the police and SPAK, Klodiana Lala discloses
x

Lifestyle

You will face the unexpected! 'Surprising changes in work and career'/ Get to know the prediction of the stars according to astrologer Jorgo Pulla: Here are the most favored signs

You will face the unexpected! 'Surprising changes in work and career'/

The astrologer Jorgo Pulla in an interview for the show "Sunbeam" has made the weekly horoscope prediction (from November 28 to December 4) he said during this week that you should be careful in the sentimental field and there will be big changes in the fields both economy and career.

"This week is very important in terms of the economy and changes related to work and career. We must be careful in the sentimental field because we will have many changes, something new will start and it will not be finished if we are not careful what we say. We must also be careful about the words and information we hear, as the source must always be confirmed and things must be discussed face to face, not with a third party in between. In other areas, it will be a good week from the economic side, from the side of new initiatives and important decisions".

Horoscope from November 28 to December 4:

Aries

Aries has two very positive influences, even the first 10 days is very focused on the economic - financial field, considering some meetings and changes you will have in the business field. While the second and third 10 days are about travel, even though you will have some delays in the field of travel, you don't have to worry because things are positive and not problematic. From the influences that you will have or a news that you can get right on the weekend, it is a very good opportunity, it could be a work meeting or a contract, it is something big of that nature. The sign of Aries in the field of work has very positive influences, they just need to move faster, use every moment of this week. In the sentimental field with Capricorn and Leo, especially Leo on the 10th of the second day, be a little careful, don't rush.

Taurus

Shenja e saktësisë dhe e rëndësisë së veçantë. Dy gjëra kryesore ka Demi për këtë javë, e para ka të bëjë me punën, duhet të përfundojë disa punë të lëna përgjysëm. Duke patur parasysh gjashtëkëndëshin që bën Jupiteri me Afërditën në ndikimin e ekonomisë dhe dashurisë është një moment tani që mund të marrë zgjidhje pikërisht nga ky ndikim, mund të jetë diçka e anës shpirtërore ndaj mos u shqetësoni gjithçka do të stabilizohet. Ditët më të favorizuara do të jenë e Mërkura dhe dita e Enjte. Sa i takon një takimi që mund të bëhet ditën e Hënë ose ditën e Enjte bisedat do të mbyllen për një çështje pune ose ekonomie. Ndërsa ditën e Shtunë mund të merrni një lajm sa i takon një shitje që mund të bëni. 

Binjakët

Shenja e konkurimit dhe e komunikimit. Për Binjakët arma e tyre e fortë është komunikimi, por kjo periudhë është një thikë me dy presa, ndaj duhet të kenë kujdes sidomos 10-të ditëshi i dytë. Bëni kujdes, mos u nxitoni në bisedat që do të bëni. Nëse do t’ju duhet të firmosni një kontratë se s’bën pikërisht këtë javë zgjidhni ditën e Mërkurë, sepse është një ditë shumë e mirë për ju për të realizuar atë çfarë doni. Në çështjet shpirtërore dhe pse keni pasur një ndarje me Peshore apo me Ujor duket se tani është momenti pozitiv që ju të mund të ribashkoheni përsëri. Për të palidhurit që kanë një njohje, mund t’a kthejnë në lidhje serioze, ndikimet janë pozitive.

Gaforrja

Shenja e mirësisë dhe lumturisë. Përsa i përket shenjës së Gaforres duket se ka ardhur momenti për të nisur diçka të re, edhe pse jeni shumë të mërzitur këtë periudhë. Në fakt Gaforret nga Janari deri tani kanë kaluar shumë vështirësi, por ka ardhur momenti të hidhni pas krahëve çdo gjë. Ka ardhur momenti për të kthyer kapitull dhe për të nisur diçka të re, edhe pse jeni bërë fajtorë pa qenë në faj, edhe pse një çështje ligjore nuk është mbyllur akoma. Eshtë një moment tani që mund ta zgjidhni vetëm ju, duke takuar persona kyç të ligjit, sidomos ditën e Hënë, ditën e Enjte dhe ditën e Diel. Eshtë moment i mirë për të zgjidhur problemin që keni patur këtu e gjashtë muaj më parë. Në fushën sentimentale lidhjet që kanë të bëjnë me Ujor dhe me Akrep të 10-të ditëshit të dytë ëshë një mundësi shumë e mirë që të arrini synimet tuaja pa prishur asnjë plan që keni menduar më parë. Lidhjet me Bricjap dhe me Dash janë ideale, ndërsa me Peshore të 10-të ditëshit të dytë është diçka shumë pozitive dhe e papritur.

Luani

Shenja e ndyshimeve të mëdha. Përsa i përket shenjës së Luanëve, kanë disa ndikime shumë të mëdha në fushën ekonomike – finanaciare, është një çështje madhore që keni tani në këtë periudhë. Kjo periudhë është në favorin tuaj dhe ka të bëjë me një punë të lënë përgjysëm ose që ju është bërë një padrejtësi juve të shenjës së Luanit dhe ka ardhur momenti tani që ju ta zgjidhni këtë problem, madje mund të jetë dhe fitimprurës nga ana ekonomike, pasi gabimin e dikujt e keni paguar ju, dhe kjo pagesë tani shkon 10-të fish në favorin tuaj, ndaj mos e lini pas dore. Eshte diçka shumë e madhe që ka për të ndodhur pikërisht këtë muaj, mundësitë janë të mëdha. Në çështjet shpirtërore lidhjet me Dem dhe Shigjetar janë perfekte, kurse kujdes duhet të bëjnë me Ujor, pasi mund të kenë disa debate.

Virgjëresha

Shenja e mirësisë, zgjuarsisë dhe e gjërave të momentit. Ju të shenjës së Virgjëreshës keni gjëra shumë pozitive në lidhje me punën, në lidhje me takimet, në lidhje me bisedime. Nëse juve do ishit në gjendje të kuptoni atë çka dëshironi të realizoni, jeni në momentin e duhur. Eshtë mirë që ato plane që keni t’i hidhni në letër, mos harroni dhe koha më e vyer, më ideale për të bërë një takim pozitiv është dita e Diel pasdite, dita e Martë paradite, dita e Enjte dhe e Premte, janë ditë të mira që ju mund të përfitoni jashtë mase në fushën e punës dhe të karrierës. Diçka e papritur mund t’ju ndodhë ju të shenjës së Virgjëreshës, një punë apo diçka me jashtë. Mos e lini pa dore dhe pranoni ofertën, thoni Po, pasi është diçka shumë e mirë, është koha, momenti më ideal. Në fushën sentimentale për të palidhurit ka diçka pozitive me Dash dhe Shigjetar. Me Peshk dhe Gaforre te 10-të ditëshit të tretë kërkohet vëmendje.

Peshorja

Shenja e bisedimeve dhe gjërave të papritura. Peshoret kanë të bëjnë shumë me çështjet ekonomike, me ndryshime dhe vendime që mund të marrin. Eshtë periudha më e mirë e mundshme në fushën ekonomike financiare. Në lidhje me disa takime të mundshme që mund të bëni, mirë është t’i bëni ditën e Premte dhe ditën e  Shtunë. Një pasuri e paluajtshme, një doktoraturë ose një shtatzani mund të ndodhë. Një çështje kreditimi bisedojeni ditën e Mërkurë.

Akrepi

Shenja e pasurisë së paluajtshme, pikërisht sepse kanë pasur disa probleme në këtë drejtim, por ka ardhur momenti për të zbuluar çdo problematikë dhe për t’i zgjidhur ato. Akrepët duket se do të dalin shumë të fituar. Një takim që do të bëni me një person kyç me të cilin do të bashkëpunoni është mirë që takimin t’a bëni ditën e Enjte, pasi është një ditë shumë e mirë dhe favorizuese për ju. Në fushën shpirtërore lidhjet me Gaforre dhe Peshk janë ideale, ndërsa pak vëmendje duhet të tregoni me Dem.

Shigjetari

Shenja e shkathtësisë, ekonomisë dhe nismave të reja. Shigjetarët kanë pikë reference ekonominë, edhe pse për ta as ka, as mbarohet. Ka ardhur momenti për të bërë një përmbledhje të gjërave që kanë patur nga Janari deri më tani, sepse kanë kohën dhe momentin e nisjes së nismave të reja. Ka diçka shumë të madhe për ju të shenjës së Shigjetarit sepse në çështjet e punës dhe karrierës nuk do ngelni asnjë momet pa punë, por do të keni edhe gjëra të reja mjaft favorizuese. Në çështjet shpirtërore do bëni pak kujdes me Luan dhe me Dash si dhe me Shigjetar të 10-të ditëshit të dytë. Duhet të jeni të kujdesshëm pasi mund të jenë pikërisht personat e tretë të cilët mund t’ju prishin harmoninë. Në fushën ekonomike vijon stabilizimi, një takim i rastësishëm mund të bëjë diferencën e madhe.

Bricjapi

Shenja e mundësive të reja në punësim. Bricjapët kanë bërë plane që në Mars dhe dhe duket se tani nga fillimi Dhjetorit do të kenë një ndikim shumë të mirë me mundësi të mëdha në favorizim në punën e tyre. Një punë e re që ata kanë në plan do të realizohet dhe është pikërisht momenti tani për të realizuar gjithçka. Në fushën shpirtërore kujdes duhet të bëjnë me Peshore dhe Shigjetar, jo se nuk shkojnë si shenja edhe kanë probleme, por duhet t’i ndajnë gjërat që në fillim. Eshtë një moment shumë pozitiv për ju dhe në çështjet ekonomike financiare do të merrni disa të ardhura nga një punë e dytë, por këto të ardhura është mirë t’i investoni pasi është koha juaj.

Ujori

Shenja e mirësisë dhe e ndryshimeve. Ujorët këshillohen që gjatë kësaj periudhe të shikojnë pak më shumë shëndetin e tyre. Ujorët duket se e kanë lenë veten e tyre pas dore. Ka një ndikim në fushën e shëndetit, fundi i Nëntorit dhe fillimi Dhjetorit si për Ujorët por edhe për shenjën e Virgjëreshës dhe Demit. Ngarkesat e mëdha psikologjike, energjike sjellin pasojat e tyre, ndaj vëmendje për të gjithë Ujorët sidomos, bëni një kontroll dhe vizitë që të mos keni pasoja në të ardhmen. Në anën ekonomike nuk kanë asnjë problem për t’u shqetësuar, përkundrazi mos harxhoni më tepër se ç’duhet. Stabilizimi në fushën e ekonomisë dhe dashurisë është perfekt. Një ndikim shumë të mirë do të kenë me Peshore.

Peshqit

The sign of goodness and economy. It is a very important telepathic moment for Pisces with positive possibilities, if they want and ask for something, they feel that it can be done and indeed that it will come true. From Wednesday to Saturday, they have very positive influences and everything they think and put on paper will come very easily and quickly the moment to realize it. Favored on the economic and financial side, they will have paved the way for 2023, from now on, Pisces have a very positive influence, which lasts at least until the month of March. In the spiritual field, they have not been where they should be, since Pisces can be said to be a bit of a twit even though they can be very loving. With Cancer, Libra and Capricorn they have something very positive.