BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Lifestyle

Ju thyhen shpesh enë në shtëpi? Teoria Feng Shui ka një interpretim që mund t'ju tremb

Ju thyhen shpesh enë në shtëpi? Teoria Feng Shui ka një

Kur objektet fillojnë të thyhen shpesh dhe zhduken, Feng Shui paralajmëron se kjo mund të jetë e lidhur me energjinë negative.

Në shumicën e rasteve, kaosi në shtëpi fillon për shkak të akumulimit të energjisë negative. Thyerja, dëmtimi dhe humbja e gjërave sipas Feng Shui tregon se energjia negative, mbahet dhe grumbullohet në shtëpi dhe mund të jetë pasojë e rrëmujës, punëve të grumbulluara dhe mosfavorizimit të Feng Shui dhe bllokimit të fluksit të energjisë.

Nëse keni rrjedhje të ujit në shtëpi, me shumë mundësi keni probleme financiare. Mendoni nëse i shpenzoni paratë në mënyrë racionale dhe nëse ia vlen të kurseni më shumë.

Nëse vazhdimisht ju mungojnë gjëra të vogla që ju nevojiten (karfica, lidhëse flokësh, çelësa, çorape, kapele) ndoshta jeni një person egoist dhe quani më të rëndësishme nevojat dhe dëshirat tuaja. Gjithashtu jeni dembelë dhe preferoni t’ua delegoni përgjegjësitë të tjerëve.

Enët e thyera e të plasaritura, të cacrat në monitore e pasqyra tregojnë se në shtëpi po shpërthen një konflikt i madh. Nëse nuk i hiqni qafe gjërat e thyera me kalimin e kohës, grindjet mund të përfundojnë në ndarje.

Dëmtimet e shpeshta të pajisjeve elektrike dhe llambave tregojnë se njerëzit që i përkasin të shkuarës suaj, nuk ju duan. Lumturia juaj i pengon ata të jetojnë në paqe.

Prishjet e shpeshta në shtëpi tregojnë një marrëdhënie toksike në të cilën ju jeni gjithnjë e më pak të respektuar.

Gjërat që zhduken përgjithmonë tregojnë stanjacion. Ato janë sinjal për diçka që është vjetruar dhe duhet të braktiset, duke krijuar hapësirë për diçka të re, interesante dhe pozitive.

Rekomandohet që të pastroni rregullisht energjinë e shtëpisë dhe do ta bëni nëse hidhni gjërat që nuk ju nevojiten më e që ju vjedhin hapësirën. Në mënyrë që energjia në shtëpi të jetë e shëndetshme, hidhni gjithçka të thyer e plasaritur dhe riparoni gjërat e dëmtuara.