BREAKING NEWS

"We are facing the big event", Spartak Ngjela makes the sensational prediction for Albania: It depends on Rama and ...

"We are facing the big event", Spartak Ngjela makes the sensational
x
BREAKING NEWS

Well-known Italian journalist warns of China's scary plan that is alarming NATO: After Putin, here is the "earthquake" that will cause Xi Jinping 

Well-known Italian journalist warns of China's scary plan that is alarming
x
BREAKING NEWS

What is expected to happen? Spartak Ngjela issues 'bomb' warning

What is expected to happen? Spartak Ngjela issues 'bomb' warning
x
BREAKING NEWS

Albanian sport in mourning, the former volleyball player of the National Team (NAME) dies

Albanian sport in mourning, the former volleyball player of the National Team
x
BREAKING NEWS

Explosive with explosion in a hotel in Saranda, the first information is revealed

Explosive with explosion in a hotel in Saranda, the first information is
x
BREAKING NEWS

"It is a horror, only villas and palaces are built here", Brace bites Rama again for the cows

"It is a horror, only villas and palaces are built here", Brace bites
x
BREAKING NEWS

They manipulated the result of the April 25 elections in Elbasan, who are the CEAZ members who ended up in police custody

They manipulated the result of the April 25 elections in Elbasan, who are the
x
BREAKING NEWS

"The most horrific murder that could exist", the lawyer reveals new details from the barbaric execution of the 18-year-old by his partner and friend: I was horrified when I saw the autopsy report, Marigona was forced to use…

"The most horrific murder that could exist", the lawyer reveals new
x

Lifestyle

Mercury retrograde promotes drama in love? Here is what the stars say about love according to the horoscope sign

Mercury retrograde promotes drama in love? Here is what the stars say about love

Some are in their best phase with the partner, others have problems, while some are even splitting up. In the list below, we will see what the stars say about you.

Aries - If you are looking for love, this is the right time for you! Not only will you feel more confident throughout the weekend, but you will also be more charismatic and friendly. Flirt with someone, go out on a date, talk to new people. The goal of this week is to make your love life fun again!

Taurus - Watch out this week. Mercury Retrograde is driving drama in your sign starting on Sunday and it is very difficult to find the right words to say. Your attempts to flirt can lead to misunderstandings. Take things in stride and try not focus too much on the problem.

Gemini - Mercury retrograde will treat you well this weekend! If you have thought about taking the first step or talking to a special person, now is the time! But beware only of exes, do not bring dramas back into your life!

Crab - An ex is coming back, but you have to find an opportunity to show him the door. Although this person can speak openly, it is not the time to go back to the islands. If you will be able to remove it from your life, you will have much more luck in your love life.

Leo - This is not the time to start anything serious in love. so if you are looking for romance or a real relationship wait a bit. But if you just want to have fun, go out and meet new people!

Virgo - If you wanted to improve your relationship now is the right time to start the conversation and see your partner's opinion. This is also a good weekend for your sex life! Mars and Pluto are merging into the sexiest areas of your chart, so life in the bedroom is hotter than ever.

Libra - Are you looking for love? Everyone is ready to say yes to a meeting with you. You are attracting people much easier. Tuesday is the beginning of a six-week period in which you are able to focus on your relationship, so your love life will take on a glow soon.

Scorpio - This is a spectacular week to make new connections for all single Scorpios! However you are much more emotional than usual now. This is great for romance, but also for creating feelings. Be careful who you decide to go out with this week!

Shigjetari – Kjo fundjavë është e mahnitshme për të kaluar kohë me partnerin tuaj dhe për t’u afruar shumë, shumë më tepër me ta, brenda dhe jashtë shtratit. Nëse jeni beqarë, do i tërhiqni të tjerët shumë më lehtë. Njerëzit janë në rresht për të qenë me ju, por është dikush i veçantë mes tyre!

Bricjapi – Edhe pse puna po fillon dalëngadalë të pushtojë jetën tuaj, po ju jepen disa ditë gjatë të cilave jeni më me fat me dashurinë, veçanërisht të hënën dhe të mërkurën. Çelësi i suksesit është të rrëzoni muret tuaja dhe të jeni më miqësorë. Organizoni një natë romantike me partnerin! Ju jeni në kontroll të drejtimit të jetës suaj të dashurisë këtë javë.

Ujori – Dashuri dhe epsh. Zona juaj e romancës, seksit dhe argëtimit do ndriçohet nga planetët e dashurisë, Venusi dhe Marsi. Jeni më të gatshëm të tregoni dashuri ndaj të tjerëve dhe po mësoni të hapeni për të marrë më shumë dashuri nga të tjerët gjithashtu. Flirto! Takohu me atë personin që pëlqen! Për sa kohë që po bëni diçka për të nxitur jetën tuaj të dashurisë, do të keni sukses këtë javë.

Peshqit – Të balancosh ndjenjat është e vështirë! Nuk do jeni në disponim për të dalë në takime, por as të interesuar për romancë. Nëse ndjeni një lidhje të thellë me dikë dhe dëshironi ta njihni vërtet, mos nxitoni!