BREAKING NEWS

Here are the families that control the media and make bargains with the government in Albania, "Freedom House" gives the alarm, the presence of corruption, Berisha's continuous attempts to destabilize the country and sabotage the disturbing SPAK, the r...

Here are the families that control the media and make bargains with the
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso's "bombshell": Edi Rama has a file in the USA, in 2025 he will no longer be prime minister and the socialists won with votes, this is the danger that awaits him

Bardhyl Reso's "bombshell": Edi Rama has a file in the USA, in
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi explodes against Ilir Meta, hints that she is becoming his "victim", the couple is in deep crisis after sinking from SPAK

Monika Kryemadhi explodes against Ilir Meta, hints that she is becoming his
x
BREAKING NEWS

Here is the suspicious movement of money between Monika Kryemadhi and her mother who set SPAK in motion, the entire source of the fabulous wealth of the "Meta" family lies in the donation of 500 m2 of land and the saving of 5 million lek, their palace ...

Here is the suspicious movement of money between Monika Kryemadhi and her mother
x
BREAKING NEWS

The "kamikazes" of Berisha and Meta set fire to the Municipality of Tirana, the gang leader Argita Malltezi, the son of Fahri Balli, Tedi Blushi and the "socialist" Belind Kelliçi, this is what happened in the protest against Erion Veliaj

The "kamikazes" of Berisha and Meta set fire to the Municipality of
x
BREAKING NEWS

The troubles for Sali Berisha have just started, here's how all the courts closed their doors and left him in isolation, about to open other files from SPAK for murder, property robbery and theft

The troubles for Sali Berisha have just started, here's how all the courts
x
BREAKING NEWS

Edi Rama ignores the decision of the Constitutional Court for Olta Xhaçka, the SP rejects the opposition's request, the socialist MP defends her husband as a strategic investor, debates and accusations between the parties

Edi Rama ignores the decision of the Constitutional Court for Olta
x
BREAKING NEWS

Rama's scenario for the rehabilitation of "non-women" continues, Bardhi demands the inclusion of Sali Berisha in the PD group, the USA kicked her out the door, the prime minister puts her in through the window

Rama's scenario for the rehabilitation of "non-women" continues,
x

Lifestyle

"Do not interfere in women's affairs", Daily Horoscope December 2, 2022

"Do not interfere in women's affairs", Daily Horoscope December

Aries: You will get peace of mind with the blessings of a holy person. Someone you trust won't tell you the whole truth. Your ability to persuade others will help you solve problems. Have an understanding with your partner, otherwise you may have problems. Acquiring additional knowledge and skills will be beneficial. Your husband will appreciate you.

Taurus: Stay away from situations that can make you emotionally vulnerable. You can discuss finances with your spouse. Leave the past behind and look forward to bright and happy times ahead. Your efforts will be fruitful. You will experience the beauty of love. Go after the opportunities that come your way. You can plan to meet your old friends in your free time. Life as a couple will be wonderful.

Gemini: Do not interfere in the affairs of your wife, as this may cause her anger. You have opportunities for monetary gain in the evening. Try harder, this time you will be luckier. You may receive compliments at work. You will be full of good ideas. You will experience something unusual in your married life.

Cancer: The Moon's move into Pisces will make you feel restless and bored. You may face financial problems. You want to get away from responsibilities and spend some quality time with your loved ones. It is the perfect day to break the daily routine and enjoy the day with loved ones. Make a plan for the evening to make it romantic. A senior colleague can help you complete tasks on time.

Leo: Control your emotions or else it may affect your health. Your financial situation will improve. The trip is on the cards. You can visit relatives to relax from the daily schedule. After a long time you will meet one of your close friends. Avoid making any important business decisions. The evening will be the best time in your life with your spouse. Practice meditation. This will help you deal with negative influences.

Virgjëresha: Do jeni aktiv në planin social. Do të arrini miqtë e vjetër, do të kaloni kohë me anëtarët e familjes tuaj që nuk i keni vizituar prej kohësh. Do të keni gëzim në fund të ditës. Rritja e shpenzimeve do ju shqetësojë mendërisht. Bashkëshorti juaj mund të zemërohet me ju për qëndrimin tuaj neglizhencë. Debati i panevojshëm me dikë të afërt do ju prishë humorin. Fqinjët do të interesohen të dinë çështjet tuaja personale. Një ditë e dobishme për ju pasi ju presin mundësi të mira.

Peshorja: Ka të ngjarë të merrni mbështetjen e disa njerëzve me shumë ndikim. Ka të ngjarë të përballeni me vështirësi financiare për shkak të shpenzimeve tuaja të tepërta në të kaluarën. Por, askush nuk do t’ju ndihmojë financiarisht. Anëtarët e familjes suaj do t’ju shtrijnë një dorë ndihme në kohë nevoje. Shumë njerëz në vendin tuaj të punës do t’ju lavdërojnë për punën tuaj të palodhur dhe vendosmërinë e fortë. Bashkëshorti juaj mund të përballet me vështirësi për të shprehur ndjenjat e tij/saj përpara jush.

Akrepi: Kënaqësi dhe kënaqësi e madhe për ju, ndërsa keni vendosur të shijoni jetën tuaj në nivelin më të plotë. Ka të ngjarë të keni fitime të mira në biznesin tuaj për shkak të ndihmës nga të afërmit tuaj. Aktivitetet me miqtë do të jenë të këndshme, por mos dilni vullnetarisht për të shpenzuar nga xhepi. Ka të ngjarë të fitoni në vendin tuaj të punës për shkak të punës tuaj të palodhur. Do të keni kohë të lirë në mbrëmje për ta shijuar me familjen tuaj. Do të kaloni një ditë të paharrueshme me bashkëshortin.

Shigjetari: Do të lehtësoheni nga tensionet dhe sforcimet e jetës që keni përjetuar prej kohësh. Është koha e duhur për të ndryshuar stilin e jetës tuaj për t’i mbajtur ato përgjithmonë larg. Në fillim të ditës mund të pësoni ndonjë humbje financiare që mund t’ju prishë gjithë ditën. Punoni shumë për mirëqenien e familjes suaj. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizioni pozitiv dhe jo nga lakmia. Prania juaj e bën këtë botë një vend të denjë për të qenë për të dashurit tuaj. Ata që lidhen me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese. Ju duhet të kujdeseni më shumë për bagazhin tuaj nëse jeni duke udhëtuar. Ju mund të merrni një surprizë të mahnitshme për kënaqësitë tuaja martesore.

Bricjapi: Bëni jetën tuaj më sublime për të shijuar madhështinë më të pasur të jetës së pafund. Mungesa e shqetësimit është hapi i parë në këtë drejtim. Nuk e kuptoni rëndësinë e parave në jetë, por do ta kuptoni rëndësinë e tyre pasi do të keni nevojë për financa, por nuk do të keni mjaftueshëm për të realizuar. Kaloni disa momente relaksi me familjarët. Një ditë jo shumë e mirë nga romanca pasi nuk jeni në gjendje të gjeni dashurinë e vërtetë. Armiqtë në punë mund të bëhen miq me ju vetëm për shkak të një vepre të vetme të mirë. Mes jetës tuaj të ngarkuar, do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni gjërat tuaja të preferuara. Shëndeti i ulët i bashkëshortit mund të bëhet pengesë në punën tuaj, por do ia dilni.

Ujori: Bëjeni jetën tuaj më sublime për të shijuar madhështinë më të pasur të jetës së pafund. Mungesa e shqetësimit është hapi i parë në këtë drejtim. Udhëtimi do të jetë i ethshëm dhe stresues, por financiarisht i dobishëm. Mbrëmjet me miqtë do të jenë shumë argëtuese dhe të mbushura me kënaqësi. Një mesazh surprizë do t’ju japë qetësi. Do të jeni në një pozicion të fortë për të krijuar një ekip dhe për të punuar drejt një qëllimi kolektiv. Së bashku me të tjerët, do të jeni në gjendje t’i kushtoni vetes pak kohë cilësore. Edhe pse askush nuk preferon t’i japë hua ose t’i japë paratë e tij askujt, por ju do të ndiheni të lehtësuar duke i dhënë paratë tuaja një personi në nevojë. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz që rrallë i takoni.

Peshqit: Çiftet e martuara mund të duhet të shpenzojnë shumë para për edukimin e fëmijëve të tyre. Mund të jeni të mërzitur për shkak të kushteve mbizotëruese në shtëpi. Do të merrni projekte të reja që do të sjellin prosperitet për të gjithë familjen. Ju mund t’i kushtoni vetes kohë nga orari juaj i ngjeshur dhe të dilni me partnerin tuaj të jetës. Megjithatë, mund të ketë konflikte të vogla mes jush gjatë kësaj kohe. Jini optimist dhe shikoni anën më të ndritshme. Pritjet tuaja të sigurta hapin derën për realizimin e shpresave dhe dëshirave tuaja. Do të keni probleme serioze me të dashurin nëse diktoni se çfarë të bëni. Mbështetja nga të moshuarit si dhe nga kolegët në vendin e punës ngre moralin tuaj.