BREAKING NEWS

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the untold stories of the couple who married in power and divorced in opposition, from the luxurious villa with 11 toilets, the palm trees that were brought by helicopter, the...

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the
x
BREAKING NEWS

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes high-ranking officials, politicians, media leaders and their families, the details of the big operation are disclosed

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes
x
BREAKING NEWS

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the former prime minister defended the analyst for the villa in Golem who is being investigated by SPAK and "swallowed" all the slanderous accusations that they have exchanged with ...

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of the DP makes way for Argita and prepares to crown his daughter on the throne with the July 12 protest, Gaz Bardhi ends up as a "squeezed lemon"

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of
x
BREAKING NEWS

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run, here are the transfers of hundreds of thousands of euros by Albanian taxpayers to Swiss offshores, SPAK reveals that the businessman who is helping him in Lugano is accused of money la...

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run,
x
BREAKING NEWS

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the scandals in which the deputy prime minister is involved, from investigations into incinerators, corrupt tenders, contracts, privatizations and up to scandalous firms for giving public lands

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the
x
BREAKING NEWS

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation deadlines for Arben Ahmetaj by 3 months and send summons to the oligarch who is accused of money laundering

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why the divorce of Ilir Meta and Monika Kryemadhi cannot save them from the shackles and the strong reason that DASH senior official Richard Nephew avoided meetings in Tirana with the 'R...

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why
x

Lifestyle

"Prepare for an extraordinary day", learn what the stars say about you today

"Prepare for an extraordinary day", learn what the stars say about you

Aries

Today will be a very warm day and some of your wishes will come true. Really important things will happen to you lovers. You can also make decisions for the distant future. You singles will not be in the mood to start a relationship at all and you will not prefer to have new acquaintances. Venus will be the best placed planet in the professional plan and will help you to carry out every task with precision. You will always have your finances under control and the situation will remain satisfactory at all times. You will have nothing to cry about.

Taurus
It is good that during this day you take stock of your life and then make decisions. If you have a relationship, don't be impatient and don't ask for impossible things from your partner. If you stay grounded, you will have a better day. You singles will receive fantastic statements and will not be able to resist the temptation to start a relationship. At work you have to make some concessions from time to time. Don't be selfish and conceited because you will be lost. Financially, you will face many problems and only specialists can help you find solutions.

Gemini

You will be very sensual during this day and also optimistic about everything. Today will be wonderful for you lovers. You will find it easy to talk about anything with your partner and you will also clarify the disagreements. You singles will have even more opportunities for meetings and you will surely find the right person. At work, no matter how much they try to stop you, you will be unstoppable. Little by little you will reach your goals. Income will start to improve slowly. You will be much more logical with your expenses.

Cancer
During this day you will feel an extraordinary need to do things differently. With the help of relatives, you will make your wishes come true. For you lovers today will be fantastic. Express all your wishes because your partner will be ready to fulfill them. If you are single, even without doing anything you can find your prince blue and start a lasting relationship. At work, even if you don't like your position, you shouldn't make noise. Wait a little longer and everything will change for the better. Finances will be pretty good, so you can benefit from making some investments more than usual.

Leo

Përgatituni për një ditë të jashtëzakonshme sot. Si dashuria, ashtu edhe miqësia, puna dhe paraja do ju ecin më së miri. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë e mbushur me kënaqësi dhe emocione. Do zbuloni edhe disa karakteristika të reja të partnerit, të cilat do ju bëjnë ta dashuroni me më shumë pasion atë. Ju beqarët do doni ta ndryshoni sa më shpejt statusin tuaj dhe ka rrezik të bëni gabime duke nxituar. Në punë projektet do marrin formë dhe do ndiheni më të qetë se më parë. Ja që durimi të nxjerr në dritë. Në planin financiar keni për te pasur fat me shumicë.

Virgjëresha
Pendohuni dhe kërkoni falje për gabimet e bëra. Vetëm kështu do gjeni qetësinë dhe do ndiheni të çliruar. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni të pamundurën për të ruajtur një klimë të ngrohtë. Të shumtë do jenë personat që do mundohen t’iu prishin punë prandaj bëni kujdes. Ju beqarët do jeni shumë lozonjarë dhe joshës kështu që mund të tërhiqni pas vetes cilindo që do pëlqeni. Në punë energjia do ju pushtojë gjithë kohës dhe do e dini mirë çfarë hapash të hidhni. Do lodheni, por do keni goxha arritje. Sektori i financave do jetë me shumë fat. Do keni para edhe për të bërë investime edhe për të hequr mënjanë.

Peshorja

Ka mundësi që Hëna dhe Plutoni t’iu bëjnë të humbisni kontrollin gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mund të keni edhe momente delikate, por në tërësi gjërat kanë për të ecur goxha mirë. Mes jush nuk do ketë as probleme. Ju beqarët nuk do doni të bëni asnjë lloj ndryshimi në jetën tuaj sepse edhe ashtu ndiheni për mrekulli. Në punë, një bashkëpunëtor i vjetër do ju bëjë një propozim interesant që duhet ta mendoni me kujdes. Mos jepni përgjigje të menjëhershme. Buxhetin do dini gjithmonë si ta menaxhoni kështu që gjendja do jetë e kënaqshme në çdo moment.

Akrepi
Jupiteri do iu japë mundësinë të konkretizoni projektet gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë më të duruar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do thellohet edhe më tepër. Do i harroni të gjitha problemet që keni pasur dikur dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Ju beqarët nuk do keni fat në dashuri kështu që do jetë e kotë që të tentoni të joshni. Jeta profesionale ka për të qenë më e kënaqshme nga sa kishit menduar. Do jeni gjithë kohës të motivuar dhe të gatshëm për sfida. Saturni do ua qartësojë mendimet në planin financiar dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar në këtë sektor. Gjendja do mbetet e mirë.

Shigjetari

You will be in a very good mood today and will do whatever you think is logical. You lovers will find different ways to show your partner how much you love him and he will feel the best. If you have time together, you can make important decisions that will change their future. You singles will not have love at first sight, but you will not miss acquaintances that will soon turn into something more. At work you have to anticipate problems and take action. Know that your bosses and colleagues look up to you for what you have achieved to date. Finances without any kind of problem.

Capricorn
Today is going to be very good for you and you will fix the problems that have been pending for a long time. You lovers will have more trust than ever in your partner and the couple's relationship will be even better than before. You singles will be favored by Jupiter and you will find your soulmate. Everything for you has to be like in dreams. At work, things will take the right direction. Saturn will make you more patient and persistent than before. In the financial plan, your relatives will support you all the time and the situation will always remain stable.

Aquarius

Although Pluto will somehow provoke you, you must keep your cool. That way you will be even more successful. For you lovers, today will be positive, so take the opportunity to put a few dots on the "i" and make important decisions. You singles will flirt all the time, but unfortunately you won't be able to do it for yourself. Today will not be their lucky day. At work, you will not be as creative as you would like, but overall, things will go well for you. Be patient and don't rush. Financially, it is better not to risk too much, otherwise the situation may get out of control.

Pisces
If you were careful and far-sighted during this day, everything will go well for you. Otherwise you will get into trouble. For you lovers, today will be full of successive surprises. Try not to say thoughtless things because the consequences will be serious. You singles should not create vain illusions because the people you will meet will not be the ones you hoped for. At work you will be cooperative and quite courageous. You will amaze your bosses and colleagues. You should be careful and patient with expenses. If you make mistakes, you have to face strong shocks.