BREAKING NEWS

"The government has put the gangs into operation by formalizing the vote", Berisha bursts out to Rama: He is achieving everything through fraud and theft

"The government has put the gangs into operation by formalizing the
x
BREAKING NEWS

The meeting between Kurti and Vucic in Brussels, the agenda is revealed, focusing on the Kosovo-Serbia dialogue

The meeting between Kurti and Vucic in Brussels, the agenda is revealed,
x
BREAKING NEWS

Disagreement with LDK, President Begaj explains the situation

Disagreement with LDK, President Begaj explains the situation
x
BREAKING NEWS

Tensions in the north, President Begaj speaks: Serbia leaves as if it is neutral, the government of Kosovo showed prudence

Tensions in the north, President Begaj speaks: Serbia leaves as if it is
x
BREAKING NEWS

Vjosa Osmani proposed a "Defense Treaty" between Albania and Kosovo, this is what President Begaj says

Vjosa Osmani proposed a "Defense Treaty" between Albania and Kosovo,
x
BREAKING NEWS

The affair of the incinerators, former president Meta makes a strong warning: Very soon there will be big shocks

The affair of the incinerators, former president Meta makes a strong warning:
x
BREAKING NEWS

Meta criticism for the burning of mandates in Vlora: Shame on LSI, my order for the former president was...

Meta criticism for the burning of mandates in Vlora: Shame on LSI, my order for
x
BREAKING NEWS

"The government's propaganda has extinguished hope", Artan Fuga: the opposition does not yet have a strong voice, here is what is expected to happen in September

"The government's propaganda has extinguished hope", Artan Fuga:
x

Lifestyle

Big surprises await you / Weekly horoscope by Paolo Fox, what the stars have predicted in the last days of June and the beginning of July

Big surprises await you / Weekly horoscope by Paolo Fox, what the stars have

Aries: This is going to be a very busy week, dear Aries sign friends. In addition to the Sun, the new Moon will shine in this sign, while Pluto continues to excite you from the sign of Capricorn. There are those who think it's uncomfortable when the planets are in the background, but when the sky warns you, it means the right time has come to make a difference.

Many problems will be solved these days and this is great news. In love, your relationship with Venus is not very good. Engage more, because you will surely succeed.

TAURUS: The first part of the year was difficult because of Saturn in the background in the sign of Aquarius. But you have plenty of incentives for change. Even if Jupiter continues the negative impact on your sign, the evil is already over.

So you no longer have excuses not to take initiatives. You have to work hard, because the final turn, especially in the workplace, will come very soon. The final changes will come from October onwards. During this week the positive influences of Uranus, Pluto, Sun and New Moon will accompany you step by step. Enjoy life… is an order that comes from heaven and from the heart.

GEMINI: The passage of Venus in your sign should already have begun to give its beneficial effect! There are very few Geminis who will remain single after this planetary transition. And those who have not yet met their soul mate are certainly preparing to welcome him in the best way possible.

In fact, you may not fully experience the joys of love in the couple unless you first rediscover a healthy relationship with yourself. Venus and Mercury will have a positive effect on your personal and professional life. The summer sky, friends of Gemini, is a sky full of possibilities. Enjoy it to the fullest, as you have deserved everything you have.

GAFORRJA: Ju jeni protagonistët e vërtetë të kësaj jave, të dashur miq të shenjës së Gaforres! Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj më datë 29. Do të hapet për ju një kapitull i ri, i përbërë nga emocione dhe risi. Do të ndiheni të çliruar nga të gjitha ndikimet negative, edhe për shkak se Diellin do ta keni në shenjë.

Jupiteri i vendosur në shenjën e Dashit mund t’ju ndikojë për keq në çështjet e punës, por planetët e favorshëm e ndriçojnë atë me një dritë që eliminon çdo efekt të bezdisshëm që mund të jepte gjiganti i qiellit në këtë pozicion. Kështu që shijoni çdo moment të kësaj jave. Korrni frytet e dashurisë kozmike me të dyja duart dhe gjithashtu ato të dashurisë njerëzore, që me siguri do të mbushin jetën tuaj.

LUANI: Mos e shqetësoni qenin që fle ose ndoshta do të ishte më mirë të thoshim Luanin që fle. Ky paralajmërim u dedikohet të gjithë atyre që kanë të bëjnë me ju. Dielli dhe Hëna e re në shenjën tuaj ju bëjnë të mbindjeshëm, hiperaktivë dhe, ndonjëherë, edhe pak gjakftohtë. Ndjeni energjinë elektrizuese brenda jush duke u rritur çdo ditë që kalon. Dhe nuk mund të ndodhte ndryshe! Vitit tuaj astral po i vjen fundi. Prandaj është koha për të bërë një bilanc.

Zakonisht, shenjat e tjera e përjetojnë këtë periudhë me njëfarë intolerance dhe pse jo edhe me pak lodhje. Për ju gjërat janë ndryshe: jeni anormalë nga ky këndvështrim. Juve sfidat ju stimulojnë, nuk ndiheni vetvetja kur gjithçka është e qetë. Ditë të ngarkuara dhe net të nxehta ju presin këtë javë.

VIRGJËRESHA: Qiell vërtet interesant këtë javë për ju, të dashur miq të shenjës së Virgjëreshës. Solcisti veror nënkupton ndryshime për të lindurit e kësaj shenje, surpriza të shumta ju presin. Mësoni të lexoni shenjat dhe do të dalloni të mirat që universi ju jep.

Ju keni luftuar shumë këta dy muajt e fundit. Ka shumë gjëra që jeta ju ka marrë. Tani rrota e fatit do të kthehet në drejtim të kundërt. Të shumta do të jenë dhuratat që do të vijnë papritur. Ajo që kërkohet prej jush tani është arti për të ditur se si të merrni, siç keni mësuar të jepni dhe të mos kurseheni. Do të merrni lajme të mira në të gjitha fushat e jetës suaj.

PESHORJA: Sa miq keni pranë dhe sa aleatë! Gjatë rrugës do të shihni se nuk jeni më vetëm. Këtë javë keni në krah Merkurin, Venusin dhe Saturnin. Prandaj ju jeni shumë të mbrojtur. Edhe për ju, njësoj si për vëllezërit tuaj të shenjës së Dashit, këto ditë janë plot stimuj planetarë.

Dielli dhe Hëna e re mund të nxjerrin pengesa në rrugën tuaj, por falë ndjenjës suaj të ekuilibrit do të jeni në gjendje t’i kapërceni pa problem ato. Ndiheni të aftë për të përballuar çdo sfidë. Synoni të arrini sa më lart. Kjo mënyrë e re të menduari mund ta çoroditë pak partnerin që ju ka parë të heshtur dhe reflektues. Qetësohuni, shikoni larg, por jini me këmbët në tokë. Mundësi të shkëlqyera takimesh për beqarët!

AKREPI: Dashuria do t’ju buzëqeshë sërish, miq të shenjës së Akrepit, por mos u ankoni dhe mos u bëni tekanjozë. Në jetë duhet të dimë edhe të jemi të kënaqur dhe mbi të gjitha të dimë të presim. Në vend të kësaj, ju dëshironi rendiment maksimal me përpjekje minimale. Dhe gjithçka duhet të vijë shpejt dhe me bollëk. Për sa kohë që nuk e ndryshoni këtë anë të karakterit tuaj, do të jeni të destinuar të mos kënaqeni kurrë.

Venusi dhe Mërkuri në shenjën e Binjakëve do t’ju nxisin që ta shihni gotën gjysmë të mbushur. Më pas Hëna e Re në shenjën e Gaforres do t’ju bëjë edhe më optimistë se më parë. Shijojeni jetën, sepse në këto momente vetëm e shkretë nuk është. Në punë dhe në familje gjërat shkojnë mirë. Nuk ju mungon sensualiteti. Së shpejti do të vijë edhe dashuria, ajo që zgjat përgjithmonë. Mos u dëshpëroni!

SHIGJETARI: Prisni edhe disa ditë, të dashur miq të shenjës së Shigjetarit. Mërkuri dhe Afërdita në pozicion të pafavorshëm për shenjën e Binjakëve zmadhojnë problemet dhe ju bëjnë ta shihni rrugën gjithë të përpjeta. Por në realitet, zbritja tashmë ka filluar për ju. Gjysma e dytë e vitit nuk do të jetë aq e vështirë sa e para. Tani ju pret një tremujor i ngarkuar, por fitimprurës.

Pak më shumë durim, pra, për sa i përket kënaqësive në çështjet e zemrës. Shumë shpejt situata në punë do të ndryshojë për mirë, edhe të ardhurat do të shtohen. Nëse ndiheni të lodhur, atëherë lëreni veten të përkëdheleni nga Jupiteri i vendosur në orbitën e shenjës miqësore të Dashit. Mos harroni se keni edhe mbështetjen e Marsit, planetit të erosit. Pra, nëse ditët do të jenë të gjata dhe plot angazhime, netët do të jenë po aq të mbushura me kënaqësi.

BRICJAPI: Shumë të reja duken në horizont, të dashur miq të shenjës së Bricjapit, dhe kjo pavarësisht nga vendosja në prapavijë e Diellit dhe e Hënës. Planetët në një pozicion të vështirë nuk bëjnë gjë tjetër veçse na nxisin, ata na shtyjnë të vrapojmë më shumë për të kapërcyer pengesat. Pra, pavarësisht planetëve kundërshtarë, kjo është java e dritave jeshile për ju. Sikur të mos mjaftonte kjo, ju ndiheni më të fortë edhe falë pranisë së Plutonit në shenjë, një planet që na mëson të marrim forcë nga thellësia e qenies sonë. Mos kini frikë të jeni të guximshëm këtë javë. Mirëpriteni çdo gjë të re me gëzim. Edhe zemra kërkon emocione të reja, mos e mbani të lidhur me zinxhir, përkundrazi lëreni veten të lirë.

UJORI: Ëndrrat mund t’i bëni realitet. Dhe, nëse dikush mund të arrijë të pamundurën, ata jeni ju, të dashur miq të shenjës së Ujorit. Dhurata më e madhe që ju është bërë nga yjet është se dini të guxoni. Nëse doni diçka, jeni të gatshëm të bëni gjithçka për ta marrë atë, madje edhe për të përballuar peshën e një disfate të hidhur ose refuzimi. E gjithë kjo ju bën një nga shenjat më të forta të zodiakut.

Kështu ia keni dalë mbanë të përballoni peshën e një qielli që, herë pas here, ka qenë shumë i rëndë. Të jetosh me Saturnin në shenjë për gati tre vjet nuk është sigurisht e lehtë. Tani, falë mbështetjes së Mërkurit dhe Venusit nga shenja miqësore e Binjakëve, gjithçka është më e lehtë. Këtë javë do të jeni dominues. Edhe në dashuri do të merrni gjithçka që dëshironi.

PESHQIT: Merrini gjërat pak më lehtë, të dashur Peshq. Vera për ju është gjithmonë sinonim i stresit. Gjithçka lëviz më shpejt, oraret janë më fleksibël, Dielli perëndon vonë dhe kjo ju krijon njëfarë çekuilibri. Këtë fillim vere do të jetë një qiell shumë i favorshëm për ju, që pason nga muaj të gjatë plot me angazhime dhe shqetësime.

The whole load of the last few months should have taught you to somehow give up the desire to have everything under control and let things follow their course. By placing the Moon in the friendly sign of Crab you will receive confirmation that you are on the right track. The summer of 2022 will be different from other summers because your sky is different: more active and full of energy. Your partners will notice the difference too. You are more relaxed and enjoy the caresses more. A change that will surely be appreciated inside and outside the walls of the bedroom!