BREAKING NEWS

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the untold stories of the couple who married in power and divorced in opposition, from the luxurious villa with 11 toilets, the palm trees that were brought by helicopter, the...

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the
x
BREAKING NEWS

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes high-ranking officials, politicians, media leaders and their families, the details of the big operation are disclosed

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes
x
BREAKING NEWS

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the former prime minister defended the analyst for the villa in Golem who is being investigated by SPAK and "swallowed" all the slanderous accusations that they have exchanged with ...

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of the DP makes way for Argita and prepares to crown his daughter on the throne with the July 12 protest, Gaz Bardhi ends up as a "squeezed lemon"

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of
x
BREAKING NEWS

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run, here are the transfers of hundreds of thousands of euros by Albanian taxpayers to Swiss offshores, SPAK reveals that the businessman who is helping him in Lugano is accused of money la...

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run,
x
BREAKING NEWS

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the scandals in which the deputy prime minister is involved, from investigations into incinerators, corrupt tenders, contracts, privatizations and up to scandalous firms for giving public lands

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the
x
BREAKING NEWS

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation deadlines for Arben Ahmetaj by 3 months and send summons to the oligarch who is accused of money laundering

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why the divorce of Ilir Meta and Monika Kryemadhi cannot save them from the shackles and the strong reason that DASH senior official Richard Nephew avoided meetings in Tirana with the 'R...

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why
x

Lifestyle

Get your finances under control by not spending too much, here's what the stars have in store for you today

Get your finances under control by not spending too much, here's what the

Aries

Mars and Saturn will bring cold and hot moments. Many things will get complicated and you will want to end everything once and for all. If you have a relationship, you should be patient and not listen to any more words of your partner. If he overdoes it and does unacceptable things, better end everything. You singles should be careful because some people will lie to you to take advantage of you and steal your most expensive things. At work, you will exercise the activity in very difficult conditions and you will not even reach the middle of what you thought. Finances will not be enough and will not reach even for the most necessary things.

Taurus

Today will be the day of big choices for you who are in a relationship. Do what you feel, even though not everyone will like it. If you have a relationship, you will be faced with delicate moments, but with patience and foresight you will overcome them. Fortunately, the partner will not push his leg to come out. For you singles, the person who will meet all the conditions and requirements will not appear yet, so you will remain alone. At work, prepare for a day full of commitments and challenges. Some disagreements with colleagues will make you even stronger. You will take care of your finances and you will not have difficulties.

Gemini

Today you will find answers to all the questions you have in mind and you will feel calmer after noon. You lovers should no longer see your relationship as a prison, but you should see the positive sides. Being distrustful and distant will only make your relationship worse. You singles will have a very monotonous day without anything special. At work, you will make even more efforts during this day and you will finally be able to put things in line. Even the relationship with colleagues will improve. In the financial plan, do not take any step without consulting your relatives.

The crab

Today is going to be more beautiful and you will create harmonious relationships with everyone. If you have a relationship, you will be the one who will guide your partner during this day and create a warm climate. The evening will be even more beautiful and romantic. You singles will receive invitations, but since you will not like some gestures of those people, you will be able to take steps. According to Dritare.net, at work you will have more will to move forward and you can stay overtime just to make it. You should keep your finances as limited as possible because otherwise you will suffer for a long time.

Leo

Merrini gjërat me optimizëm gjatë kësaj dite dhe keni për ta parë që gjithçka do ju ecë mirë. Po menduat keq sigurisht që asgjë të mirë nuk do keni. Nëse jeni në një lidhje bëni diçka të veçantë dhe luftoheni sa të mundeni monotoninë. Sido që të jetë marrëdhënia juaj me partnerin, diçka ndryshe nga e zakonshme do ju shtojë entuziazmin. Ju beqarët do jeni më të paguximshëm dhe nuk do arrini dot t’ia shprehni ndjenjat dikujt. Në punë do lodheni goxha, por duhet gjithmonë të mendoni se kjo lodhje do sjellë përfitimet më të mëdha nesër. Vetëm kështu gjërat do ecin me lehtësisht. Për financat nuk do ketë asnjë ndryshim.

Virgjëresha

Lëreni veten të lirë sot dhe bëni gjithmonë atë që do ju thitë zemra juaj. Nëse keni një lidhje paraditja ka për të qenë paksa delikate, por pas mesditës gjithçka do sqarohet dhe juve do ju rikthehet buzëqeshja. Përfarojeni partnerin tuaj dhe bëjini edhe dhurata nëse e ndieni. Ju beqarët do i dilni për zot vetes dhe do jeni gati për të provuar edhe eksperienca kalimtare. E rëndësishme është që nuk do ju rëndojë vetmia dhe monotonia. Në punë vështirësitë nuk do mungojë, megjithatë mos e lëshoni veten. Mos mendoni se ka ndonjë që i shkojnë gjërat vaj. Paratë do jenë të mjaftueshme sa për të kryer shpenzimet e nevojshme.

Peshorja

Sot do doni t’i bëni gjërat sa më mirë dhe nuk do lejoni askënd dhe asgjë t’iu prishë planet. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë me shumë fat kjo e sotmja. Do ndiheni më së miri pranë atij që dashuroni dhe mund të pranoni të hidhni edhe hapa më tej. Ju beqarët do afroheni akoma më shumë me disa persona të njohur rishtazi. Marrëdhënia juaj mund te thellohet edhe me tepër dhe zemra do shtojë rrahjet. Në punë do ndërmerrni iniciativa dhe do mund të fluturoni me krahët tuaja. Për asnjë moment nuk do dekurajoheni dhe shumë do ju kenë zili. Në planin financiar gjendja do vijë gjithnjë e duke u përmirësuar, por duhet të bëheni të duruar.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do prisni më kot gjërat që nuk do mund të vijnë. Nëse keni një lidhje diskutimet me partnerin ka rrezik të dalin jashtë kontrollit dhe mund të ndiheni keq. Edhe ai që keni në krah do jetë i ndjeshëm dhe mund të përlotet nga zënkat. Nëse jeni ende beqarë asgjë nuk ka për të ndryshuar edhe pse disa persona do mundohen t’iu krijojnë kushte për të realizuar takime. Në punë nuk do arrini dot të frymëzoheni sepse kolegët do ju mbajnë me muhabet dhe do ju shpërqendrojnë tërësisht. Nëse doni që financat të mbeten të mira nuk duhet të tundoheni për të shpenzuar pambarimisht.

Shigjetari

You will have very cloudy thoughts during this day and you will be afraid to dare to take steps. If you are in a relationship, you will really lack passion and strong emotions, but this does not mean that the relationship with your partner will be problematic. Just be careful not to make criticisms that can deeply hurt the one on your side. You singles will feel even better around someone you've known for a while and you'll start thinking about taking things further. At work, you will know how to manage the situation in your favor and this will please you even more. Finances will also be good.

Capricorn

You will be a bit rebellious during this day and you will seek with anyone to achieve what you think. If you have a relationship, be careful not to hurt your partner by thinking only of yourself. Reflect as much as possible and think what is best for both parties if you don't want problems later. You singles will be very angry because someone will steal from your hands the person you had been studying for a long time. At work, you can really rush and do things angrily, but you have the potential to achieve much higher results than you thought. Finances will still be delicate.

Aquarius

Today you will be in a better mood and you will try to put things in line. If you have a relationship, you will be much more ready to talk without gloves with your partner, to solve problems and bring back the colors as before. The partner, on the other hand, will think to please him as much as possible. For you singles, it's the right time to make declarations of love so don't miss any opportunity. At work, keep jealous colleagues away from you because they will poke their noses into the projects you have started and can ruin everything. The stars predict a positive day. In the financial plan, it will not be necessary to limit yourself too much.

Pisces

Mars and the Moon will make your life better today. You will speak tactfully and you will have no problems at all. If you have a relationship, you will have a normal and much more stable day. Fortunately, there will be no disagreements, but generally calm will prevail. If you are single and want a serious relationship, you should wait a little longer. If, on the other hand, they prefer transitory adventures, you will be very lucky to realize your dreams. At work, be careful of some malicious colleagues who will try to spoil your plans. Also avoid some dubious proposals that may be made to you. Be objective with expenses and think a little about the future.