BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

A do ta takojë Berishën? Ja si përgjigjet Gazmend Bardhi

A do ta takojë Berishën? Ja si përgjigjet Gazmend Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në një deklaratë për mediat pas mbledhjes me grupin parlamentar është shprehur se është e rëndësishme që PD-ja të bëhet bashkë në këtë rrugëtim pasi zgjedhjet parlamentare janë shumë afër.

Sa i përket drejtimit të Partisë ai ka theksuar se Tabaku është nënkryetare dhe funksionarja më e lartë për momentin në këtë parti, ndërsa ai është drejtues i grupit parlamentar.

Bardhi ndër të tjera ka theksuar se është i gatshëm që të bashkëpunojë me të gjithë kolegët demokrat pavarësisht qëndrimit që ato kanë në parti, në mënyrë që të krijojnë një PD më të fuqishme dhe të bashkuar.

Sa kohë nuk ka asnjë qëndrim as nga institucionet e partisë dhe as nga individë konkretë mua nuk ma ka rikonfirmuar askush. Zoti Alibeaj nuk ka qenë në seancë plenare dhe në mbledhjen e grupit por nuk kam folur për arsyet. Ajo që di unë të them është se sipas statusit të partisë drejtues për partine ngelet zyrtari më i lartë në këtë parti dhe ajo është zonja Jorida Tabaku nënkryetare e partisë.

Ajo që është e rëndësishme për PD-në është ndalja e gjuhës përçarëse, ato i njoh dhe nuk i njoh çuan hartën rozë në çdo cep të Shqipërisë. Ajo që ka rëndësi është që të gjejmë zgjidhje dhe secili e ka në dorë që të bashkohet zgjidhjes së demokratëve ose jo. Ka pasur gjithmone mes meje dhe kolegëve të mi pavarësisht mendimeve që kemi në zhvillimet e partisë. Unë kam pasur dhe ruaj marrëdhënie korrekte me secilin koleg, pavarësisht pozicionimit që ato kanë në parti. Edhe ato ndajnë të njëjtin mendim se të ndarë dhe të përçarë nuk forcon PD-në por Edi Ramën”, ka thënë Bardhi.

I pyetur nëse do të takohet me Berishën, Bardhi është shprehur se ai kur është takuar me kundërshtarin e tij politik më të madh për interes të vendit që është Edi Rama nuk ka asnjë kompleks që të ulet me Sali Berishën apo këdo koleg tjetër demokrat.

“Nuk kam asnjë problem të ulem me këdo, kur jam ulur me kundërshtarin më të madh Edi Rama për interes të Shqipërisë nuk kam asnjë kompleks që të ulem me cilido koleg”, ka thënë Bardhi

Më të lexuarat