BREAKING NEWS

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit për ditë e mërkurë, 17 gusht 2022

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar votën”, Berisha shpërthen ndaj Ramës: Po arrin çdo gjë përmes mashtrimit dhe vjedhjes

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar
x
BREAKING NEWS

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda, në fokus dialogu Kosovë-Serbi

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda,
x
BREAKING NEWS

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur është neutrale, qeveria e Kosovës tregoi maturi

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur
x
BREAKING NEWS

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes Shqipërisë dhe Kosovës, ja çfarë thotë presidenti Begaj

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do të ketë tronditje të mëdha

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të ketë LSI, porosia ime për ish-kryetaren ishte...

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të
x

Politike

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën

I ftuar në një intervistë për MCN TV, gazetari Robert Papa, lidhur me një ribashkim mes Sali Berishës dhe Ilir Metës pas përfundimit të mandatit presidencial, Papa tha se kurrë nuk duhet të thuash kurrë.

Sipas tij, është matematikë dhe 51% Partia Demokratike vetëm e ndjen që nuk bëhet.

“A e dëmton Lëvizja Socialiste për Integrim, PD-në se dihet se është parti e akuzuar? Fakti që LSI mban drejtpeshimin... Andreotti i madh ka pasur një shprehje, ‘pema e madhe që të rritet do dhe pleh rreth e përqark’.

Për të hequr një të keqe të madhe mund të pranosh dhe aleancë me të këqija të vogla. Duhet të ketë një kontratë që LSI-PD të korruptuar nuk duhet të kenë në listë. Lehtësohet rrotacioni politik”, tha Papa.