BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Drejtësia nuk kursen askënd, analisti Frrok Çupi ironizon politikanët e inkriminuar: Po ta dinin se vjen kjo ditë, Berisha dhe të tjerët nuk do kishin bërë…

Drejtësia nuk kursen askënd, analisti Frrok Çupi ironizon

Analisti i njohur Frrok Çupi i pranishëm në një program televiziv foli për ndikimin e ligjit të dekriminalizimit, i cili sipas tij nuk është demokratik për pasojat që ka tek individi, por tepër i domosdoshëm për të mbrojtur interesat e qytetarëve, sidomos në kushtet dhe rrethanat që ndodhet sot Shqipëria.

“Ligji për dekriminalizimi nuk është demokratik, por është i domosdoshëm për të mbrojtur më tej interesat e qytetarëve, ama dikujt i kufizon të drejtën dhe ia kufizon në grup”, tha ai.

Ai shtoi më tej se Berisha dhe aktorët e tjerë nuk e kanë menduar asnjëherë që do vinte kjo ditë, që drejtësia do t’u kërkonte llogari për veprimet dhe mosveprimet e tyre gjatë kohës që kanë drejtuar vendit.

Analisti Çupi theksoi më tej se prezenca e elementë vetë PS në SPAK duhet konsideruar si “fat” dhe një lloj kontrolli i domosdoshëm.

“Në raport me SPAK ndodhemi në raport ë dyfishtë. Në të parin është raporti i fatkeqësisë me SPAK. Njerëz janë dhe këta, Berisha dhe këta të tjerët, se po ta dinin se vjen kjo ditë nuk do kishin vjedhur dhe s’do kishin bërë të gjithë ato krime, por e kishin ndërtuar përrallën e tyre dhe për këtë është fatkeqësi e madhe, këtu falimentojnë. Pala tjerët, për mendimin tim është fat i madh që të jetë në SPAK, është një shans, si të shkosh të doktori që të bëhen të gjithë kontrollin e organizmit tënd që të dish se si ke organet. Dalja nga SPAK, duhet parë si një vizitë te një doktor i madh, i vetmi doktor, dhe kjo duhet parë nga PS dhe nga individët. Të të thërras SPAK është nder, të vlerëson se di diçka, përfundimisht nëse je fajtor do të paguash, nëse s’je fajtor ke dalë nga një sprovë shumë e madhe”, tha ai.

 

Më të lexuarat