BREAKING NEWS

Gazment Bardhi i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Sulme të pa padenja, por të padëmshme

Gazment Bardhi i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Sulme
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha nxjerr prapaskenat e forta për deputetin demokrat: Duhet të largohesh nga PD! Si i fitove ti 32 mln euro?

Sali Berisha nxjerr prapaskenat e forta për deputetin demokrat: Duhet
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata epidemiologjike
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha përballet me surprizën e pakëndshme rrugës për në Korçë, ndërhyn urgjent policia

Lulzim Basha përballet me surprizën e pakëndshme rrugës
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon "postin" që ka marrë Yuri Kim në PD: Në emër të gjithë shqiptarëve mos…

Sali Berisha tregon "postin" që ka marrë Yuri Kim në
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit

Ndryshime të reja në qeveri, zbardhet vendimi i fundit
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x

Politike

"Ekipe nga Tirana erdhën me kaçavida", tensione në PD-në e Fierit / Demokratët nisen drejt selisë, i ndalon Luan Baçi

"Ekipe nga Tirana erdhën me kaçavida", tensione në

 lsh kreu i PD-së së Fierit, Luan Baçi dhe aleatët e degës kanë protestuar ditën e sotme lidhur me ndërrimin e barvës së derës.

Baçi është shprehur se ai i ka ndaluar delegatët dhe anëtarësinë të hyjnë me forcë në seli pasi nuk mund të thyejnë zyrat e tyre.

“Duke qenë se situata u agravua, anëtarësia dhe delegatët ishin të nervozuar dhe donin të futeshin forcërisht në zyrat e PD. Por zyrat janë të tonat, të PDSH, ndaj dhe ne nuk mund të futeshim me forcë në zyrat tona. Këto zyra janë rikonstrukturuar dhe mobiluar nga anëtarët e PD në Fier. Të gjitha shpenzimet janë të anëtarëve. Nga qendra nuk kemi marrë asnjë financim. Këto fakte nuk denoncohen në publik por janë debate të brendshme të partisë sonë. Sekretari ka ardhur për të marrë disa karta anëtarësimi dhe gjeti dyert të mbyllura. Kishin ndërruar bravën dhe nuk kishin si të hynin brenda. Në këto kushte u bë denoncim në Polici. Dega vazhdon aktivitetin e vetë. PD është atje ku janë njerëzit dhe ku është anëtarësia. Kryesia e Degës do të marrë vendim në ditët në vazhdim. Foltorja është shkak për këto veprime. Është komanduar një drejtues që do Lulzim Basha. Zyrat nuk i ka uzurpuar asnjë individ. Ka ardhur një ekip nga Tirana me kaçavida. Kanë hyrë forcërisht dhe kanë marrë materiale. Ne e kemi me qendrën, nuk mund të veprohet kështu”, tha Baçi.