BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“Kjo është shtyrja përtej propagandë"/ Dash Shehi zbulon detajet: Ja pse emigrantët do të votojnë kundër qeverisë

“Kjo është shtyrja përtej propagandë"/ Dash Shehi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi foli në një emision televiziv foli për takimin e ardhshëm të kryeministrit Edi Rama me diasporën, këtë të diel në Milano.

“Nuk është propagandë, është pjesë e agjendës politike. Për reformën zgjedhore vazhdon grupi që negocion ku një nga temat kryesore ishte vota e emigrantëve”-u shpreh Klosi.

Dashamir Shehi nga ana tjetër e cilësoi propagandë këtë takim, ndërsa renditi arsyet sipas tij se pse emigrantët nuk do t’i japin një mandat të katërt qeverisë Rama.

Kjo është shtyrja përtej propagandës, dalim dhe përtej territorit të Shqipërisë së janë mundësitë. Ka dhe një nivel patriotizmi, po vjen kryeministri i vendit, flamuri vet. Ajo që është bazë, qëllimi i PS, thjesht propagandë. Kjo është aq e vërtetë sa edhe Edi Rama vetë nuk e donte votën e emigrantëve. A do votojnë për ne, tashmë janë bërë dashamirës për votën e emigrantëve, thotë ore na dashkan ne. Unë kam thënë para 15 vite që emigrantët duhet të votojnë. Të gjithë kanë dyshimin se kush do e kontrollojë votën, ajo salla atje në Greqi, s’janë me PS.

Një emigrant voton më i lirë se një shtetas shqiptar se nuk punon në administratë, nuk ka frikën e shtetit se i ka dal për zot vetes. Janë një gjendje më të mirë ekonomike se shqiptarët, nuk blihen si këtu. Qofshin edhe paarsimuar, jetojnë në një vend më demokratik sesa këtu. Atje në Angli ndërrohen kryeministrat çdo gjashtë muaj, nuk janë nën presion. Tani a votojnë për opozitën, a maxhorancën, kjo është e drejta e tyre, por unë jam i sigurt që do votojnë për opozitën se s’duan që të jetë një udhëheqës 16 vjet”-u shpreh Dash Shehi.

 

Më të lexuarat