BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Kosova anëtare e asociuar në Asamblenë e NATO-s, ish-diplomati Nesho: Hap i rëndësishëm, “bllokon” pretendimet e nacionalistëve serbë

Kosova anëtare e asociuar në Asamblenë e NATO-s, ish-diplomati

Ish- diplomati Agim Nesho në një lidhje skype në rubrikën për një program televiziv ka folur mes të tjerash në lidhje me avancimin e statusit të Kosovës në Asamblenë e Përgjithshme të NATO-s.

Nesho tha se ky ishte një hap i rëndësishëm përpara, ndërsa evidentoi se pavarësisht përpjekjeve të Serbisë dhe aleatëve të saj të cilët kërkuan mos miratimin e statusit, Asambleja vendosi ndryshe.

Ai tha se edhe Perëndimi e ka kuptuar tashmë se që rajoni i Ballkanit të jetë i qetë dhe në paqe. Një rëndësi të veçantë ka pjesëmarrja në NATO e vendeve të rajonit.

“Hap i rëndësishëm përpara duke pasur parasysh edhe pozicionin e tanishëm gjeopolitik të Kosovës, dhe përpjekjet e Serbisë dhe partnerëve të saj për mosnjohjen e Kosovës.
Ka patur një politikë dhe një pjesëmarrje agresive të zyrtarëve të lartë të Serbisë, ku edhe Brnabiç bëri thirrje Asamblesë të mos pranojnë statusin për Kosovës, kjo tregon që Perëndimi po vlerëson që paqja e siguria në Ballkan kërkon edhe qenien pjesë e NATO-s, një ombrellë.

Si Bosnja edhe Kosova janë tashmë në një nivel tjetër, janë në vëmendjen e NATO-s, një nga arkitekturat më të mira të sigurisë.
Miratimi i statusit bën edhe largimin e pretendimeve të nacionalistëve serbë dhe përpjekje për t’i dhënë një zgjidhje tjetër gjeopolitike Ballkanit Perëndimor”, tha ai.

 

Më të lexuarat