BREAKING NEWS

Arrestimi i Dakos, avokati i njohur plas 'bombën' e SPAK: E akuzoi ish-kryebashkiakun për shpërdorim detyre, vetëm për ta shpëtuar nga... 

Arrestimi i Dakos, avokati i njohur plas 'bombën' e SPAK: E
x
BREAKING NEWS

Blerje votash në zgjedhjet e 14 majit, lëshohet urdhër arresti nga SPAK

Blerje votash në zgjedhjet e 14 majit, lëshohet urdhër arresti
x
BREAKING NEWS

"Nuk ka asnjë fuqi tanimë", deputeti i njohur del me thirrjen urgjente ndaj Kurtit: Kërkoji falje...

"Nuk ka asnjë fuqi tanimë", deputeti i njohur del me
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Ramush Haradinaj reagon ashpër ndaj presidentes dhe kryeministrit të Kosovës

Tensionet në veri, Ramush Haradinaj reagon ashpër ndaj presidentes dhe
x
BREAKING NEWS

Politikani i njohur sulmon ashpër deputetët e opozitës: Në PD nuk ka asnjë reflektim, duan vetëm poste kryetari

Politikani i njohur sulmon ashpër deputetët e opozitës: Në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat "e frikshme", ja çfarë sjellë lufta e Albin Kurtit me SHBA-në

Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat "e frikshme", ja çfarë
x
BREAKING NEWS

"Dridhet" vendi fqinj! Shkencëtarët befasojnë me parashikimin e frikshëm, ja çfarë pritet të ndodh shumë afër Shqipërisë

"Dridhet" vendi fqinj! Shkencëtarët befasojnë me
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi asociacionit, gazetari i njohur nxjerr ‘zbuluar’ skenarin: Skandaloze, Rama bën avokatinë e serbëve në Kosovë

Draft-propozimi asociacionit, gazetari i njohur nxjerr ‘zbuluar’
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ Demokrati parashikon situatën mes partive dhe ka mesazhin e fortë për Alibeaj

Zgjedhjet e 14 majit/ Demokrati parashikon situatën mes partive dhe ka

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gazmend Oketa, ka qenë në një lidhje live me studion e “Tirana Live” ku foli për zgjedhjet e “14 majit”. Ai tha se për të Berisha është kryetar i PD, pasi sipas tij kryetar nuk të bën gjykata për anëtarësia e partisë. Oketa shtoi se Berisha mbështetet jo vetëm nga simpatizantët e tij, por edhe nga qytetarë që e shohin grupin e tij si shumicë dhe të denjë. Okerta i përcjellë mesazhin Alibeajt se PD-ja me të do të prek fundin.

“Së pari duhet të biem dakord se kë duhet të quajmë PD zyrtare. Për të disatën herë është thënë që kryetar nuk të bën një vendim gjykatë, por anëtarësia e partisë. Për mua kryetar i PD është zoti Berisha.

Kthehemi te zgjedhjet e 14 majit. Cilido nga skenarët që mund të aplikohet gjykoj se koha është e pamjaftueshme për të bërë një bashkim real mes dy grupeve. Grupi i Berishës mbështetet jo vetëm nga simpatizantët, por edhe nga persona që nuk mbështesin Berishën, por mbështesin anëtarësin.

Në zgjedhjet e 14 majit, duhet të theksojmë se ata janë zgjedhje administrative dhe nëse bëjm aq sa mundemi për të bërë zgjedhjen e duhur, nuk duhet të diskutojmë për vulën dhe logon, por për kandidatët e duhur”, u shpreh Oketa.

Në lidhje me mundësinë e daljes së PD zyrtare me 61 kandidatë ose daljen me kandidatë në disa bashki, Oketa tha se përderisa Alibeaj pretendon se është kryetar, pse jo mos të pretendojë 61 bashkitë e vendit. Ai theksoi se Alibeaj e ka shumë të vështitë të gjejë emra dinjitozë për 61 bashkitë, vetëm me emra nga “facebook”, sidomos në bashkitë kryesore të vendit.

Oketa shtoi se ky qëndrim i Alibeajt do të shënojë fundin e Partisë Demokratike.