BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Rajoni

Aksioni te bankat në Veri, reagon ashpër Serbia: Po kërkoni luftë

Aksioni te bankat në Veri, reagon ashpër Serbia: Po kërkoni

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç, ka thënë se vendosja e Policisë së Kosovës në degët e Bankës Postare të Kursimeve në Veri, është ‘një akt tjetër i dhunshëm i shfuqizimit të institucioneve serbe dhe i dëbimit të popullit serb’.

“Sipas urdhrit personal të Albin Kurtit, policia ka bastisur të gjitha degët e Bankës së Kursimeve Postare dhe Departamentit të Thesarit në të katër komunat në veri të Kosovës. Kurti ka pritur që të kalojë dialogu dhe duket se dështimi i përjetuar në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, zgjati një lëvizje të re të njëanshme që synonte të shkaktonte trazira dhe kaos”.

Ai shtoi se ”është e qartë se piromani ballkanas Albin Kurti dëshiron luftë dhe vuajtje të popullit serb, sepse gjithçka që ka bërë në muajt e fundit, po e bën ekskluzivisht për hir të dëbimit të serbëve nga territori i Kosovës”.

Petkoviç ka paralajmëruar se do të bisedojë me të dërguarin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, dhe se do të ftojë edhe përfaqësuesit e Quint-it dhe do t’i informojë të gjithë në skenën ndërkombëtare për siç e konsideron ”paligjshmërinë dhe terrorin e Kurtit”.

“Ky nuk është një veprim i ri, vetëm kaq, në përshkallëzim. Është një sulm i dhunshëm ndaj vetë dialogut, sepse çështja e dinarëve dhe zgjidhja e fatit të Postës është bërë pjesë integrale e dialogut. Por Kurti e shkatërron atë sepse ai nuk i përgjigjet asaj”, shtoi ai.

“Është e qartë se nuk ka paqe me Prishtinën, e cila nuk dëshiron të pajtohet për asgjë, por vetëm dëshiron të zbatojë politikën e saj antiserbe me dhunë, ka përfunduar Petkoviç.