BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Sport

Kombëtarja U-17 do të testohet dy herë këtë muaj me moshatarët italianë

Kombëtarja U-17 do të testohet dy herë këtë muaj me

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë edhe dy miqësore ndërkombëtare ndaj Italisë U-17 në muajin shkurt. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Italiane për dy ndeshje mes ekipeve kombëtareve U-17, konkretisht me lojtarë të vitlindjes 2007, që do të zhvillohen që të dyja në Shqipëri. Sakaq, është rënë dakord edhe për datat, orare dhe stadiumet ku do të luhen këto miqësore. Ndeshja e parë Shqipëri U-17 – Itali U-17 do të zhvillohet më datën 21 shkurt në stadiumin “Air Albania” të Tiranës dhe do të nisë në ora 17:00. Ndërsa ndeshja “e kthimit” me këtyre dy skuadrave do të luhet më 23 shkurt e do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të nisë në ora 12:00. Kësisoj, trajneri i ekipit Kombëtar U-17, Evin Bulku dhe stafi teknik do të kenë mundësinë të luajnë disa miqësore në muajin shkurt me ekipin kuqezi që po përgatitet për fazën Elite Round të Kampionatit Europian 2022-2023 të kësaj grup-moshe. Në fillim të muajit shkurt Kombëtarja U-17 do të luajë dy ndeshje të tjera ndaj Bosnje-Hercegovinës U-17 që do të zhvillohen po në Shqipëri, por me ndryshimin që këtë herë do të jenë të ftuar lojtarët e vitlindjes 2006 e më pas do të vijnë dy miqësoret me Italinë me grupin tjetër të vitlindjes 2007. Stafi teknik i Kombëtares U-17 është duke bërë përgatitje intensive para turneut zyrtar. Me këto ndeshje miqësore ndërkombëtare të një niveli të lartë, Kombëtarja U-17 i ka të gjitha mundësitë për të testuar lojtarët e rinj. Shqipëria U-17 është shortuar në Grupin 8 së bashku me Francën, Zvicrën dhe Letoninë në fazën Elite Round të Kampionatit Europian 2022-2023, ndërsa ndeshjet e grupit do të luhen në muajin mars 2023 në Shqipëri në datat 22, 25 dhe 28 mars 2023. Grupi duket të jetë shumë i vështirë, por ambicia për sukses është e madhe.